Güvenlik ve Koruma Hizmetleri
Bu hizmet Fe Grup | Fe Service Solutions F.S.S. tarafından sağlanmaktadır.

 
 

Fe Grup / Fe-Sec olarak özenle seçilmiş, eğitimli ve deneyimli kadromuz ile günümüzde yüksek standartlara ulaşmış Güvenlik, Koruma ve Gözetim Hizmetleri sunmaktayız. Siteler, Fabrikalar, Üretim, Depolama ve Lojistik Tesisleri, Fabrikalar, İş Merkezleri ve Plazalar gibi noktalarda 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu çerçevesinde görev yapmaktayız.

Personel Seçimi Ve Eğitim Sürecimiz: Tüm personellerimiz 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanununa göre eğitim almış, sınavlarını geçmiş ve Özel Güvenlik Personeli Kimlik Kartına sahip adaylar arasından şirket yetkililerimiz ile yaptıkları mülakatlar neticesinde seçilir. Göreve yerleştirme öncesinde şirket merkezimizde şirket içi eğitimlerimize alınırlar ardından çalışacakları projelerde Proje Oryantasyon Eğitimleri verilir. Personellerimiz şirketimizde çalıştıkları süre boyunca belirli periyotlarda tekrarlanan bu eğitimlere katılmaktadırlar.

Denetimlerimiz: Tüm personellerimiz görev yaptıkları projelerde Şirket Yöneticilerimiz tarafından haberli veya habersiz, gece veya gündüz denetime tabi tutulurlar. Denetimlerimiz sıklıkla ani baskın şeklinde yapılır. Yapılan denetim neticesinde hazırlanan Denetim Raporlarımız müşterilerimizin sistemimize girerek incelemelerine 7 gün 24 saat açık olduğu gibi, ayrıca yazılı olarak e-posta ve sms bilgilendirme sistemimiz ile paylaşılır.  

Genel Giriş / Çıkış Kontrolü: Güvenlik Görevlilerimiz özellikle giriş ve çıkış noktalarında etkin görev yaparlar,  giriş yapmak isteyen kişi ve araçların kontrolü yapılır, gitmek istedikleri noktadan onay alınması ile birlikte Kayıt Sistemimize bilgi kayıtları yapılır ve yönlendirilir. Bu esnada görev tanımlarımız içerisinde eğer tanımlanmışsa üst ve çanta aramaları gerçekleştirilir.

Personellerimiz bu görevlerini yerine getirirken Güvenlik Anlayışı ve Prensiplerinden ödün vermeden tüm misafirlere karşı kibar, yardımsever ve güler yüzlü olarak hizmetlerini sürdürürler. Giriş ve Çıkış prosedürlerimiz çözüm odaklı bir anlayış içerisinde profesyonellikten taviz vermeden gerçekleştirilir.

İç ve Dış Çevre Kontrolü: Görevli Personellerimiz görev tanımları çerçevesinde belirlenmiş sabit noktalarda ve devriye görevlerinde bulunur. İç ve Dış Kontroller yapılırken Risk Analizlerinde belirlenmiş noktalara önemle dikkat edilir, çevre duvar ve çitlerin kontrolü, Aydınlatma Sistemlerinin kontrolü sağlanır. Kapalı olması gereken pencere, kapı vb yerler kontrol edilir ve kilitli olmaları sağlanır. Bununla beraber, Yangın ve Acil çıkış kapılarının çalışır durumda olması sağlanır. Sorumluluk alanları içerisinde tespit ettikleri her türlü tehdit unsurunu gözlem ve takibe alırlar, tespit edilen her türlü olumsuzluk üstlerine rapor edilir ve ayrıca kayıt altına alınır.

Güvenlik Otomasyon Sistemlerinin Takibi: Personellerimiz görev yaptıkları alanlar içerisinde bulunan Yangın, Gaz, Su Basması ve varsa diğer tüm tehlike algılama ve ihbar sistemlerini takip eder, olumsuz durumların oluşması halinde üstlerine ve yetkililere bilgi verir ve alınması gereken önlemleri alır. Güvenlik kameralarını (CCTV) izler ve kayıtları arşivler.

 0 Yorum - Yorum Yaz